České půdy v posledních letech zaznamenaly nízký obsah humusu.

Pojďme to změnit, dostatek humusu je základ.

Až 70 % české půdy má obsah humusu na limitních 1,8 %. A taková půda začíná špatně rodit a není schopná absorbovat vodu. Naším cílem je podíl humusu zvýšit a celkově navýšit plození rostlin. Používáme k tomu ekologické produkty a moderní leteckou techniku.

Zabýváme se tématikou rostlinné výroby v zemědělství a snažíme se navýšit obsah humusu v půdě pomocí ekologického přípravku HUMAC®AGRO. Přípravek obsahuje 62 % humínových kyselin v sušině, 62 % uhlíku v huminových kyselinách. Plně nahrazuje maštalní hnůj. V roce 2016 jsme začali prodávat Humac®Agro spolu s přípravkem Humac®Natur AMF, který zlepšuje metabolismus zvířat.

Dalším krokem je zvýšení produkce rostlin.

V roce 2017 jsme prodej doplnili o výrobek určený na podporu růstu a vývoje rostlin s obchodním názvem Vitalon 2000 koncentrát, který aktivuje v rostlinách schopnost lépe a více přijímat živiny a s ochranými prostředky se stávají více odolnějšími vůči napadení chorobami. Rostliny mají větší plody, vyšší obsah cukernatosti, v případě brambor vyšší podíl škrobu.

Využíváme moderní leteckou techniku.

Aby se hnojivo dostalo všude tam, kde je ho potřeba i do obtížně přístupných terénů, v roce 2018 jsme rozšířili naše služby o letecký postřik roztoků za pomocí bezpilotního letadla. S bezpilotním letadlem se snadno dostaneme kamkoliv i v průběhu vegetace – takže nehrozí, že se část plodin poničí vjezdem zemědělské techniky.